Podklady k prezentacím – 9. ročník

Vaším dnešním úkolem je vytvořit prezentaci v programu Microsoft PowerPoint, vztahující se k době, kterou aktuálně probíráme.  Povinné body, které je třeba splnit, jsou uvedeny zde, témata rovněž. Zdroje informací vyhledáváte na internetu. Hotové práce zašlete na e-mail barbora.capova@zskrestova.cz.

Podmínky:

1. Prezentace má minimálně 12 snímků – 1 úvodní (název tématu, vaše jméno/jména), 10 samotný obsah, 1 závěrečný = uvedení zdrojů informací (textů, obrázků, audio, video ukázek apod.) – citujete vždy plnou, nezkrácenou adresu www stránek

2. Každý snímek obsahuje textovou a obrazovou část

3. Minimálně 4 snímky jsou převážně textové (výklad pojmů, důležité události, životopis osobností, hesla,…)

4. Další snímky mohou být převážně obrazové, obrázky, animace, audio či video ukázky však musí být popsány

5. Text může být převzat z jiného zdroje (např. Wikipedie), musí být ovšem vámi upraven, zestručněn, musí dávat smysl, obsahovat pouze hlavní myšlenky atd. (nestačí zkopírovat libovolnou část textu stylem Ctrl+C, Ctrl+V!!!)

Témata:

1.  Životopis některého z prezidentů v letech 1968-1989: Ludvík Svoboda nebo Gustáv Husák nebo Václav Havel

2. Životopis manželky některého z těchto prezidentů: Irena Svobodová nebo Magda Husáková-Lokvencová a Viera Husáková nebo Olga Havlová a Dagmar Havlová

3. Klutura československého undergoundu – je možno vybírat z následujících skupin, osobností atd.,  nebo popsat underground jako celek :

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_underground

http://www.totalita.cz/norm/norm.php

4. Pionýrská organizace

5. Některé z témat k tzv. dějinám každodennosti (např. architektura, manželství, emancipace, design,tuzex,…) – vybrat si můžete zde (použít budete muset ale i jiné zdroje):

http://nezapomente.cz/zobraz/ze_zivota

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..